Recenze: ProfiTrace2, tester a analyzátor sítě PROFIBUS, část 1 - instalace, analýza.

PROFIBUS síť, všem známá a hojně používaná. Jak ale skutečně vypadají průběhy signálů, jak moc jsou ovlivňovány zapojením, rušením? Opravdu stačí se jen podívat po periferiích, zda jsou zelené a tím pádem je vše OK? Nestačí v žádném případě. Přesvědčí Vás o tom analyzátor PROFIBUS sítě, který mám teď možnost vyzkoušet i s menší PROFIBUS sítí. Nedá se ovšem vše podstatné ukázat v jednom článku, proto bude test na více dílů. Některé články budou obohaceny o video, takže přesně uvidíte co se stane při nějaké poruše.

Výrobcem analyzátoru je holandská společnost PROCENTEC, u nás jej prodává společnost Foxon Liberec. Celý analyzátor se skládá ze dvou částí, hardwarové a softwarové. Licence je realizována jedním souborem, který je navázán na hardware. Tedy samotný software ProfiTrace2 může být nainstalován včetně licenece, dají se s ním samostatně prohlížet údaje z měření, tisknout data a reporty. Pro spojení s PLC slouží HW část ProfiCore připojená přes USB port. Analyzér pro svou činnost nepotřebuje žádný software od Siemense (nevyužívá Siemens interface), ale má vlastní driver. Zkoušel jsem instalaci i na PC u dětí, ke kterému se žádné CD Siemens nepřiblížilo ani na 2 metry, vše jelo okamžitě bez problémů. Všude byl OS WIndows XP profi + SP3 

Podstatnou věcí je, že celý software je lokalizován do češtiny včetně návodu k použití, takže i pro jazykově méně zdatné jedince, je použití velmi přístupné. U těchto odborných programů bývají anglické výrazy složitější, takže češtinu jistě ocení všichni uživatelé. Je to totiž polovina úspěchu.

Na závěr článku jsou pro Vás použité internetové odkazy a link na stažení software ProfiTrace2 k vyzkoušení off-line...číst více.

 

Případové studie, Profibus

Buďte v obraze a dostávejte novinky.

FOXON s.r.o.
Česká 615/25
Liberec 25
463 12, Česká republika
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Našli jste vše, 
co jste hledali?

Zajímá vás také,
co nabízí FOXON?

FOXON s.r.o. © 2022