Australský pivovar nadchla průmyslová sběrnice PROFIBUS PA

Australstký pivovar nadchla průmyslová sběrnice PROFIBUS PA

Projekt

Když pivovar Coopers – třetí největší pivovar v Austrálii – postavil v roce 2001 novou varnu, navrhli konstruktéři z nadnárodní společnosti Briggs z Burtonu propojit všechny měřicí body pomocí sběrnice PROFIBUS.

Dnes je tato varna jedním z nejmodernějších australských pivovarnických závodů a používá PROFIBUS DP k propojení programovatelných logických automatů a SCADA, PROFIBUS PA ke sledování hladiny, teploty, průtoku, tlakových vysílačů a ventilů a AS-i pro digitální sběr vstupních a výstupních dat.Podle slov hlavního inženýra kontroly výroby Davida Medlyna získávají nyní vedoucí výroby pomocí sběrnice PROFIBUS okamžitou a přesnější zpětnou vazbu ke všem měřeným parametrům a měřicím bodům v každé výrobní fázi. 

Jaký podíl na těchto zlepšeních měla sběrnice PROFIBUS? 

Řešení

Pivovary obvykle představují drsné prostředí s vysokými teplotami, agresivními procesy a žíravými čisticími prostředky, které znamenají nebezpečí pro pracovníky i stroje a poškozují kabeláž. Sběrnice PROFIBUS umožňuje výrazně snížit množství použité kabeláže, rychle přidávat výrobní prostředky a snadno je zapojovat do sítě, a tak výrazně omezuje riziko poškození kabeláže a snižuje čas, náklady i nebezpečí související s údržbou. 
PROFIBUS dále umožňuje nasazení stylem „plug and play“. Programátor dostane soubor GSD, přidá nový uzel do segmentu a po aktualizaci řídicí logiky je nové zařízení připraveno k použití. Medlyna oslovila především velká výkonnost sběrnice PROFIBUS a jednoduchost a pohodlí při řešení potíží. Když dojde k poškození zařízení, síť PROFIBUS neselže a zdroj problému lze okamžitě odhalit z centrály. Vedoucí výroby mohou proaktivně předcházet poruchám zařízení, neboť mají možnost odhalit problémy v zárodku a zaměřit se na ně. 

Na základě pozitivních zkušeností se sítí PROFIBUS PA a se zlepšením kvality výrobků pokračuje pivovar Coopers v zavádění systému PROFIBUS PA v souvislosti s expanzí výroby za účelem uspokojení rostoucí poptávky do celého závodu. „Zjistili jsme, že 4-20mA smyčky v našem závodě jsou spojeny s větším objemem kalibračních prací a ve srovnání se sítí PROFIBUS nejsou tak spolehlivé ani přesné,“ uzavírá Medlyn. Tým pivovaru Coopers nasadil jako nástroj prognostické údržby analyzátor ProfiTrace. Umožňuje technikům kontrolovat a udržovat celou síť PROFIBUS, která tak hraje významnou roli při správě majetku závodu.

Závěr

Díky zavedení řešení PROFIBUS DP a PA do celého závodu je Coopers i nadále jedním z nejmodernějších pivovarů v celé Austrálii a může naplňovat rostoucí požadavky trhu.

Případové studie

Buďte v obraze a dostávejte novinky.

FOXON s.r.o.
Česká 615/25
Liberec 25
463 12, Česká republika
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Našli jste vše, 
co jste hledali?

Zajímá vás také,
co nabízí FOXON?

FOXON s.r.o. © 2022