Blog - PROFIBUS

Případové studie / 11. 08. 2020

Pro továrnu, která denně vyrobí neuvěřitelných 1,5 miliónu litrů džusu, představují neplánované odstávky obrovskou finanční ztrátu. Proto se výrobce z Blízkého východu, jeden z předních producentů potravin a nápojů v regionu, spojil s firmou PROCENTEC a nasadil permanentní monitoring PROFIBUS sítí. Výsledkem jsou nulové prostoje ve výrobě během prvních šesti měsíců. Hodinovou ztrátu způsobenou neplánovanou odstávkou přitom výrobce odhaduje na více než 50 000 euro. Celý systém se tedy zaplatil už v prvních týdnech po jeho instalaci.

Recenze / 18. 03. 2020

Nové ProfiHuby od značky PROCENTEC přináší podporu optického ringu. Zároveň v kombinaci se systémem ComBricks můžou stav tohoto optického kruhu a PROFIBUS sítě monitorovat. Zkusili jsme tedy ProfiHuby zapojit a vysvětlit, jak to všechno funguje.

Případové studie / 31. 01. 2020

Jihokorejská ocelárenská společnost POSCO, jeden z největších producentů oceli na světě, nainstaloval do svých dvaceti sítí PROFIBUS DP 200 zařízení ProfiHub. Co jim to přineslo?

Ostatní články / 17. 01. 2020

Že linka běží, ještě neznamená, že je vaše průmyslová síť v pořádku. Možná jste jen krůček od toho, aby vám síť spadla a provoz se neočekávaně zastavil. Často v takové chvíli zbytečně vyměňujete něco, co funguje, a nenajdete pravou příčinu výpadku. Shrnuli jsme pro vás vše, co byste o diagnostice sítí měli mít na paměti, abyste měli svůj PROFIBUS a PROFINET pod kontrolou.

Případové studie / 19. 11. 2019

Přečtete si případovku o tom, jak se stará analyzátor PROFIBUS sítě ProfiTrace a systém permanentního monitoringu ComBricks o spolehlivější chod výroby.

Případové studie / 09. 10. 2019

Začít s permanentní diagnostikou vaší průmyslové sítě rozhodně nemusí znamenat ji celou přestavět. Že to i u opravdu velkých strojů může být snadný zásah, se přesvědčíte v případovce o těžařských strojích v severních Čechách.

Případové studie / 31. 05. 2019

Případové studie ze zahraničí můžou být  pro české provozy velkou inspirací. Přečtěte si o měření PROFIBUS sítí a zvyšování robustnosti průmyslových sítí ve velké holandské spalovně odpadu, které dokázal PROCENTEC vytrhnout trn z paty.

Ostatní články / 30. 01. 2019
FOXON Academy Tour 2019 bude, od března

Už v roce 2017 jsme zkusili uspořádat první workshopy o sběru dat mimo Liberec a ukázalo se, že vás to zajímá. A loni jste byli skvělí posluchači se spoustou zajímavých otázek. Proto se do toho letos opřeme naplno.

Ostatní články / 30. 10. 2018

Pojďte se podívat, jaké nástroje použít pro diagnostiku PROFIBUSu a PROFINETu. Ukážeme vám i skvělou novinku, po které se už dlouho ptáte.

Ostatní články / 02. 07. 2018

Od letošního léta můžeme nabídnout moduly Combricks a nejlepší tester pro PROFIBUS i na slovenském trhu.

Recenze / 28. 02. 2018

Nyní po konečném odladění je k dispozici funkční verze testeru Atlas společnosti Procentec. Tato „krabička“ důkladně otestuje vaši PROFINET síť, přičemž nevyžaduje žádnou instalaci, funguje naprosto samostatně, neboť vše uživatelské jede přes vestavěný webový server.

Praktická teorie / 22. 09. 2017

Tento měsíc se podíváme na zoubek průmyslovým sítím. V dnešním článku se dozvíte něco málo z historie a něco více o diagnostice PROFIBUSu.

PROFINET / 09. 11. 2016

Od společnosti Schildknecht vyzkoušíme bezdrátový DATAEAGLE Bluetooth (2,4 GHz) PROFINET IO. Ukážeme si nastavení těchto modulů přes počítač a zjistíme, že snad jednodušší to už ani být nemůže. Online je vše vidět i na videoukázce.

Případové studie / 06. 11. 2015

Dne 18. 5. 2015 byl v naší firmě SG Adfors, provoz Hodonice, na výrobu a zpracování skelného vlákna pro textilie a výztuhy instalován firmou FOXON systém DATAEAGLE 3703-A PROFIBUS ve verzi Compact zajišťující bezdrátový přenos komunikace jednoho z vláčků Automatic Handling Systému (AHS).

PROFIBUS / 04. 05. 2015

Multirepeater pro sítě PROFIBUS DP, určený k vytvoření hvězdicové topologie až o 5 galvanicky oddělených segmentech, s možností nastavení rychlosti komunikace 9,6 kbps – 12 Mbps pro jednotlivé kanály.

Ostatní články / 30. 03. 2014

COMbricks je jedinečné řešení pro monitorování sítě PROFIBUS DP/PA přes Ethernet. Nenechte se překvapit pádem sítě PROFIBUS a předejděte výpadkům instalací modulů COMbricks.

PROFIBUS / 19. 02. 2014

V závěrečné sérii článků o PROFIBUS analyzátoru si mimo jiné ukážeme připojení analyzátorem na PROFIBUS jako Master, následné ovládání Slave stanic, nastavování rychlosti sítě (PROFIBUS na 9,6 kbps jste ještě asi neviděli) a také instalaci a použití pluginů, které tento nástroj posouvají do dalších možností.

PROFIBUS / 05. 02. 2014

Další díl o analyzátoru Profitrace 2 pro PROFIBUS sítě, ve kterém si ukážeme, jak vypadají nejběžnější poruchy a jak a kde se pomocí analyzátoru zobrazí. Teď teprve začne to zajímavé. Na závěr mám pro vás i nějaká videa, kde přesně uvidíte, jak se signál mění třeba při zkratu na lince a podobně.

Případové studie / 28. 01. 2014

Malý rozvaděč a v něm tři produkty od FOXONu. Modem eWON pro vzdálenou správu sítě PROFIBUS přes PROFIBUS port, průmyslový switch KYLAND pro lokální rozvod sítě Ethernet a převodník ACCON NetLink PRO pro lokální sběr dat do OPC serveru. Kromě toho je adaptér ACCON NetLink PRO připojen do modemu eWON, takže se používá i pro vzdálený přístup na PLC SIMATIC S7-300 (modem eWON NetLink PROPLC SIMATIC S7-300).

PROFIBUS / 27. 01. 2014

PROFIBUS síť, všemi známá a hojně používaná. Jak ale skutečně vypadají průběhy signálů, jak moc jsou ovlivňovány zapojením, rušením? Opravdu stačí se jen podívat po periferiích, zda jsou zelené, a tím pádem je vše OK? Nestačí, v žádném případě. Přesvědčí vás o tom analyzátor PROFIBUS sítě, který máme teď možnost vyzkoušet i s menší PROFIBUS sítí. Nedá se ovšem vše podstatné ukázat v jednom článku, proto bude test na 3 díly. Některé články budou obohaceny o video, takže přesně uvidíte, co se stane při nějaké poruše.

PROFIBUS / 27. 01. 2014

Dá se nějak zjistit, jestli opravdu repeater (nebo opakovač či zesilovač) na lince PROFIBUS DP signál zesílí, posílí nebo jen nějak převede? Zkusil jsem to orientačně změřit, trochu porovnat a výsledky jsou přinejmenším zajímavé.

PROFIBUS / 27. 01. 2014

Aktivní a spolehlivé zakončeni linky PROFIBUS DP, tentokrát s redundantním napájením a změřením promocí PROFIBUS DP testeru. Zakončení PROFIBUS DP sběrnice u PLC SIMATIC S7 nelze nechat jen tak v případě potřeby občasného připojení třeba programovacího přístroje, nebo příležitostního externího DP zařízení. Samozřejmě zakončení změříme, jestli se opravdu na sběrnici při připojení něco odehraje.

PROFIBUS / 26. 01. 2014

ComBricks společnosti Procentec je jedinečný PROFIBUS/PROFINET systém, který díky modulárnímu provedení nabízí několik funkcí najednou. Dokáže zajistit spojení stejných nebo různých průmyslových sítí s galvanickým oddělením – PROFIBUS, PROFINET, Ethernet, vzdáleně tyto sítě diagnostikovat přes Ethernet prostřednictvím běžného webového prohlížeče, nebo použít vzdálené IO pro PROFIBUS a PROFINET. Jak to funguje skutečně online, si ukážeme ve videoukázce na konci článku.

Recenze / 07. 08. 2013

Adaptér ACCON NetLink USB jsme tady měli předloni na podzim. Pár měsíců jako novinka existuje varianta s označením Compact, která už má vše hezky schováno v konektoru, ideální řešení pro servis a většinu variant připojení na PLC SIMATIC S7, včetně opět přímého spojení na OPC server, jak uvidíme na konci článku.

Praktická teorie / 19. 07. 2013

Tímto článkem chceme seznámit čtenáře s průmyslovou sběrnicí PROFIBUS, správným zapojením kabeláže, repeaterů, konektorů apod. Vzhledem k šíři tématu není cílem zpracovat celou problematiku detailně. Chceme naopak jednoduchou a stručnou formou popsat základní informace a pravidla, které vám pomůžou zajistit bezchybnou komunikaci v síti PROFIBUS. V první díle jsme se zabývali základními informacemi o průmyslové sběrnici PROFIBUS, topologií sítě, základní kabeláži, rozdělení sítě na segmenty a využití aktivního zakončení. Dnes se zaměříme na instalaci profibusových kabelů a jejich rozdělení dle použití v daném prostředí, prozkoumáme profibusové konektory a jejich propojení s kabeláží, poslední část se týká repeateru (opakovače) a možnosti jeho zapojení.

Praktická teorie / 19. 07. 2013

Tímto článkem chceme seznámit čtenáře s průmyslovou sběrnicí PROFIBUS, správným zapojením kabeláže, repeaterů, konektorů apod. Vzhledem k šíři tématu není cílem zpracovat celou problematiku detailně. Chceme naopak jednoduchou a stručnou formou popsat základní informace a pravidla, které vám pomůžou zajistit bezchybnou komunikaci v síti PROFIBUS.

Buďte v obraze a dostávejte novinky.

FOXON s.r.o.
Česká 615/25
Liberec 25
463 12, Česká republika
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Našli jste vše, 
co jste hledali?

Zajímá vás také,
co nabízí FOXON?

FOXON s.r.o. © 2017